Powstanie i rozwój miasta

Katalog postaci
Mapa zabytków
Odkrywamy lokalną historię
Dokładnie tak, jak w temacie - "rusza" nowa strona, której zadaniem ma być popularyzowanie wiedzy dot. szeroko pojętych dziejów Przemkowa i okolic wśród uczniów przemkowskich szkół. W zamierzeniu treść tej strony ma być przeznaczona dla uczniów, ale oczywiście korzystać z niej mogą wszyscy, którzy interesują się historią naszego miasta.

Ponieważ od wielu już lat w Przemkowie organizowany jest z powodzeniem konkurs wiedzy na temat dziejów naszej miejscowości, strona ta ma także pomagać uczniom przygotowującym się do zmagań konkursowych w poznawaniu historii rodzinnej miejscowości. Oprócz informacji na temat dziejów miasta, ich właścicieli i najważniejszych wydarzeń, na stronie umieszczone są galerie zdjęć ukazujących dawny Przemków, najważniejsze zabytki miasta i miejsca o wartości historycznej, kalendarz wydarzeń.

Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy strony mogą dodatkowo sprawdzić swoją wiedzę przy rozwiązywaniu krzyżówek, puzzli i quizów (wszystko online). Dla zalogowanych uczniów dostępne są także różne zadania dot. historii Przemkowa, które (po konsultacji z nauczycielem) mogą być ocenione oceną szkolną.

Na stronie prezentować będziemy również różne wytwory aktywnej pracy uczniów przy poznawaniu lokalnej historii: prace plastyczne, zdjęcia, prezentacje, teksty itp.
Zachęcamy więc wszystkich uczniów (a także inne osoby odwiedzające tę stronę) do częstych odwiedzin i aktywnego uczestnictwa w jej tworzeniu.

logowanie / rejestracja