Powstanie i rozwój miasta

Katalog postaci
Mapa zabytków
Rozwiązanie fotozagadki
Ostatnia fotozagadka prezentowana od jakiegoś czasu na naszej stronie została rozwiązana. Prawidłowe odpowiedzi nadesłała ponownie uczennica kl. 5b Szkoły Podstawowej nr 2 - Julia Tórz. Nasze gratulacje.

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejne zagadce. Poprzednie zagadki razem z rozwiązaniami można znaleźć tutaj.
Mapa zabytków Przemkowa
W menu ODKRYWAMY LOKALNĄ HISTORIĘ w lewym panelu pojawiła się nowa pozycja - Mapa zabytków. Na planie Przemkowa umieszczone zostały najważniejsze, istniejące do dzisiaj zabytki i miejsca o znaczeniu historycznym w Przemkowie. Jest to kolejny element związany z historią miasta. Mamy nadzieję, że ułatwi on orientację przestrzenną i wyszukiwanie najważniejszych zabytków, a także poruszanie się po mieście podczas ich wyszukiwania i zwiedzania.

Mapa będzie systematycznie wzbogacona o inne zabytki, a także miejsca, w których dawniej istniały określone (zniszczone w czasie wojny lub po niej) obiekty.
Kartka z kalendarza
Od dzisiaj strona zostaje wzbogacona o kolejny element. Jest nim "Kartka z kalendarza" widoczna w panelu w górnej części strony (pod paskiem menu poziomego). Zamieszczane tu będą daty dot. najważniejszych wydarzeń z dziejów naszej miejscowości i okolic. Daty będą prezentowane ujęciu miesięcznym. Obecne zestawienie dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w styczniu w różnych okresach historii.

Ze względu na małą liczbę opracowań dot. historii miasta stworzenie dokładnego kalendarium wydarzeń nie jest łatwe. Zapraszamy uczniów, którzy lubią "grzebać" w historii do współpracy. Mamy nadzieję, że pozwoli to na szybsze i dokładniejsze odtworzenie najważniejszych dat z dziejów naszego miasta.
Fotozagadka
Na naszej stronie pojawił się nowy element - Fotozgadka. Będzie on dostępny zawsze na głównej stronie naszego serwisu. Co jakiś czas będą w nim zamieszczane zdjęcia określonego obiektu, budynku bądź jego części i oraz pytania dotyczące prezentowanego zdjęcia. Mamy nadzieję, że odpowiedzi na pytania nie sprawią wielu kłopotów. Przecież Przemków to nie Warszawa. Wszyscy wiemy o naszym mieście wszystko... A może nie? Sprawdź swoje bystre oko i wiedzę. Kliknij na zdjęcie w panelu, przyjrzyj się dokładnie zdjęciu i odpowiedz na pytania. Prześlij odpowiedzi na adres mailowy naszej strony.

Na odpowiedzi czekamy do końca grudnia. Później opublikujemy nazwiska osób, które prawidłowo odpowiedziały na pytania.

Zapraszamy do zabawy.
Już po awarii
Ze względu na trudności techniczne, przez kilka dni strona była niedostępna. Od dzisiaj znów można z niej korzystać.

W zakładce ZADANIA DLA UCZNIÓW (tylko dla zalogowanych) dostępne jest nowe zadanie - praca plastyczna. Zapraszamy!
Uczniowie SP1 i SP2
Uczniowie przemkowskich podstawówek, w tym uczestnicy koła historycznego, mogą już rejestrować się na stronie Dawny Przemków, aby w pełni korzystać z jej zawartości. Dla zarejestrowanych użytkowników dostępne są w chwili obecnej:
  • Strefa rozrywki, a w niej: krzyżówki, puzzle, quizy związane z dziejami miasta,

• Zadania dla uczniów, gdzie znajdują się dodatkowe prace, których wykonanie może być ocenione przez nauczyciela historii (ocena wpisana do dziennika szkolnego),

• Strony przeznaczone wyłącznie dla uczestników koła historycznego, zawierające materiały do pracy podczas zajęć w szkole.

Opcje dostępne po zarejestrowaniu będą systematycznie powiększane. Obecnie rejestracja na stronie możliwa jest tylko poprzez zgłoszenie się do nauczyciela historii w swojej szkole, który sam przeprowadzi proces rejestracji ucznia.

Zapraszamy!

Odkrywamy lokalną historię
Dokładnie tak, jak w temacie - "rusza" nowa strona, której zadaniem ma być popularyzowanie wiedzy dot. szeroko pojętych dziejów Przemkowa i okolic wśród uczniów przemkowskich szkół. W zamierzeniu treść tej strony ma być przeznaczona dla uczniów, ale oczywiście korzystać z niej mogą wszyscy, którzy interesują się historią naszego miasta.

Ponieważ od wielu już lat w Przemkowie organizowany jest z powodzeniem konkurs wiedzy na temat dziejów naszej miejscowości, strona ta ma także pomagać uczniom przygotowującym się do zmagań konkursowych w poznawaniu historii rodzinnej miejscowości. Oprócz informacji na temat dziejów miasta, ich właścicieli i najważniejszych wydarzeń, na stronie umieszczone są galerie zdjęć ukazujących dawny Przemków, najważniejsze zabytki miasta i miejsca o wartości historycznej, kalendarz wydarzeń.

Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy strony mogą dodatkowo sprawdzić swoją wiedzę przy rozwiązywaniu krzyżówek, puzzli i quizów (wszystko online). Dla zalogowanych uczniów dostępne są także różne zadania dot. historii Przemkowa, które (po konsultacji z nauczycielem) mogą być ocenione oceną szkolną.

Na stronie prezentować będziemy również różne wytwory aktywnej pracy uczniów przy poznawaniu lokalnej historii: prace plastyczne, zdjęcia, prezentacje, teksty itp.
Zachęcamy więc wszystkich uczniów (a także inne osoby odwiedzające tę stronę) do częstych odwiedzin i aktywnego uczestnictwa w jej tworzeniu.

logowanie / rejestracja